P, 25.10.2020

Kinnisvarahinnad on maailmas enim tõusnud Iirimaal, Dubais ja Tallinnas

Tallinna vanalinn

FOTO: SCANPIX

Global Property Guide reastas 40 riigi kinnisvaraturgu analüüsides kinnisvaraturu suurimad võitjad ja kaotajad: kinnisvarahinnad on pärast majanduskrahhi enim tõusnud Iirimaal, Dubais ja meie pealinnas Tallinnas, vahendab BBC kinnisvarakülg.

Tallinn jõudis kinnisvarahindade kasvu edetabelis väärikale kolmandale kohale, sest kinnisvarahinnad on krahhiga võrreldes kasvanud 12,6%.  Kel kinnisvara Dubais, võib samuti käsi hõõruda: nõudlus ületab pakkumise ja võrreldes kriisiajaga 2008 on kinnisvarahinnad kasvanud 13% ning ka tänavu ennustatakse jätkuvat kasvu kuni 5%. Kõige paremini on aga krahhist toibunud IIrimaa, nii et kel oli nutti turu madalseisu ajal osta mõni Dublini uusarendus, on nüüd õnnega koos: kinnisvarahinnad on Iirimaal tõusnud 16,4%.

Turu suurimaks kaotajaks on poliitilistest probleemidest räsitud Ukraina - kinnisvarahinnad Kiievis kukkusid mullu pea poole võrra ning analüütikute hinnangul ei tõota tänavune aasta väga palju paremat. Seis pole kiita ka Venemaal, kus kinnisvarahinnad on kukkunud 6%. Hiinas Pekingis on kinnisvara odavnenud 5,7%, põhjuseks analüütikute hinnangul ehitiste üleküllus.