L, 26.09.2020

Uued kodud Kalamajas: mida sinna ehitatakse ja palju kodud maksavad?

Vaatasime Eesti suurima kinnisvaraportaali kv.ee vahendusel ringi maailma parimate hipsterilinnakute hulka valitud Kalamaja südames. Millised uued kodud on sinna kerkimas?

Uus-Kalamaja 2

FOTO: KV.EE

Sellele aadressile lubab Larsen Kinnisvara tulevaks aastaks püsitada kaks 3-korruselist elamut. Stiilse puitkonstruktsiooni sees lubatakse vaikset ja moodsat kivimaja.

FOTO: KV.EE

Majal on suur suletud hoov, lisaks on hinna sees ka panipaik ning soovi korral saab osta parkimiskoha kas õue või soojendusega maa-alusesse garaaži. Korterite hinnad jäävad vahemikku 84 000 - 240 000 eurot.

Vana-Kalamaja 10

FOTO: KV.EE

Larsen Kinnisvara juhtimisel valmib tuleval aastal aga teinegi kortermaja sealsamas Kalamaja südames:  tumedast betoonpaneelist, terasest ja klaasist fassaadiga Vana-Kalamaja 10 lubab avaraid, suurte akende ja kõrgete lagedega kortereid.

FOTO: KV.EE

Lisaks peibutatakse ostjaid küllalt unikaalse väliruumiga: nimelt ootab maja katusel 10 privaatset terrassi. Korterite hinnad Vana-Kalamaja 10 uuselamus jäävad vahemikku 80 000 - 354 000 eurot.

Valgevase 9b

FOTO: KV.EE

Suisa uus sisekvartal kerkib aadressile Valgevase 9b: sisekvartali viies kivimajas on kokku 36  1–5toalist kvaliteetse viimistlusega korterit. Majade nimed on inspireeritud 20. sajandil Eesti kultuurimaastikule jälje jätnud suurkujudest, kes mingil oma eluperioodil on Kalamajas elanud või töötanud: Karl Ristikivi (Karli maja), Asta Willmann (Asta maja), Artur Rinne (Arturi maja), Juhan Sütiste (Juhani maja) ja Elsa Avesson (Elsa maja).

FOTO: KV.EE

Korteritele lubatakse suuri rõdusid, terrasse ning avarat sisehoovi mänguväljakute, liumäe ja rohke rohelusega. Hoovis on ka kogukonna taimekasvulavatsid, parkida on võimalik nii hoovis kui ka maja-aluses parklas. Korterite hinnad jäävad vahemikku 77 000 - 274 000 eurot. Kvartali arendajaks on Perton Ehitus.

Nova majad: Kopli 4a ja Kopli 6

FOTO: KV.EE

Vanalinna ja Kalamaja piirile kerkivad Nova majad ühendavad endas südalinnas asuva kaasaegse arhitektuuri ja urbanistliku keskkonna, luues vanalinna ja Kalamaja piirile kõikide mugavustega kaasaegse korterelamud.

FOTO: KV.EE

2017. aasta veebruaris valmivas viiekorruselises korterelamus Kopli 4a on 20 erineva planeeringu ja suurusega 1-4 toalist korterit.

FOTO: KV.EE

Kõikidel korteritel on rõdud või prantsuse rõdud, viimase korruse korteritel on privaatsed katuseterrassid. Parkida saab maja all parkimismajas, korterite hinnad jäävad vahemikku 91 900 - 245 900 eurot.

FOTO: KV.EE

Aadressile Kopli 6 kerkib samuti igati modernne elamu: tunnustatud arhitekti Martin Aunini loodud silmapaistev fassaad, ruumikad rõdud ja avarad katuseterrassid, kust avanevad lummavad vaated. Korterite hinnad jäävad vahemikku 108 900 - 499 900 eurot.