T, 1.12.2020

Lugeja kirjutab: absurdne juhtum korteri üürimisel

Üürikorter.

FOTO: SCANPIX

Selgub, et mõned korteriomanikud on võimelised laste ja loomade hirmus panema üürilepingusse õige kummalisi punkte.

Nii kirjutas meie eilse üürikorterite artikli peale üks koduportaali lugeja, kes tahtis jagada oma üürnikuajaloo kõige kummalisemat kogemust. "Kunagi ühes üürilepingus oli punkt, kus kirjas, et selles korteris pole lubatud elada alla kolmeaastasel väikelapsel ning juhul, kui üürnik peaks lapsendama või sünnitama, läheb see kirja lepingu rikkumisena," kirjutab ta.

Täpsemalt nägi lepingupunkt välja selline: "2.3. Korteris ei ole lubatud elada alla 3-aastastel lastel. Kui Üürnik plaanib sünnitada või adopteerida väikelapse, siis peab ta koheselt Üürileandjat teavitama. Nimetatud kohustuse rikkumisel on Üürileandjal õigus Leping üles öelda Lepingu punktis 6.3. sätestatud korras.".

Spetsialistidega konsulteerides sai üürnik teada, et kuigi jabur, on punkt täiesti legaalne. 
Veidrast lepingust hoolimata oleks meie lugeja peaaegu korterisse sisse kolinud, kuid leidis viimasel hetkel siiski teise elamispinna.

Milliseid kummalisi kogemusi sinul korteri üürimisega ette on tulnud? Jaga oma kogemus kommentaarides, aadressil kodu@postimees.ee või meie Facebooki-lehel. Kui soovid, tagame sulle anonüümsuse.