Köökides leviv trend tekitab koduomanikele probleeme

FOTO: www.flickr.com

Viimastel aastatel on betoonist töötasapinnad kogunud köökides üha rohkem populaarsust. Tuleb aga välja, et see trend pole nii kiiduväärt, kui räägitakse.

Betoon on vastuvõtlik plekkidele ja kriimustustele

Võid küll arvata, et materjal, mida kasutatakse kõnniteede valmistamiseks, peab suuremale koormusele vastu. Tegelikult see aga nii ei ole. Koduomanikud kurdavad, et betooni poorne pind imeb endasse kõik vedelikud ja on hea koht bakterite pesitsemiseks. Seetõttu on betooni ületöötlemine ja lakkimine eriti oluline, vahendab Country Living.

Kahjuks aga ei aita paljudel juhtudel ka lakk – pinnal jäävad siiski kriimud ja plekid näha. Mõnele võib küll selline rustikaalne välimus meeldida, kuid teisi võib see väga häirima hakata.

Pinnad vajavad palju hoolt

Isegi kui sulle kulunud välimus meeldib, peaksid pindade eest siiski korralikult hoolt kandma. Näiteks peab need iga ühe kuni kolme aasta tagant lakiga uuesti üle käima.

«Kindlasti väldi igasuguseid abrasiivseid puhastusvahendeid, mis lakki kahjustada võivad,» rääkis disainifirma juht Shelby Girard. «Selleks, et plekke ära hoida, kasuta lõikelaudu ja korista alati segadused võimalikult kiiresti ära. Samuti tuleks tööpinnad korra kuus vahaga üle käia.»

Betoon võib praguneda

Kui sind isegi juuksekarva läbimõõduga pragu häirib, peaksid betoonist tööpinnast loobuma. Eriti suur on see risk sellisel juhul, kui pind kohapeal valmis valatakse, mitte kohe tervena kapile ei paigutata. Õnneks ei ole aga väiksed praod enamasti märgatavad ja neid on üsna lihtne parandada.

Need on üpris kulukad

Betoonist tööpindadele kuluv summa võib olla igati erinev. Kui pinna ise valad, on see küll odavam, kuid võtab päris palju aega ja nõuab pingutust. Samuti võib see mitmel korral ebaõnnestuda. Kui selle aga valmiskujul ostad, võib hind küündida päris kõrgele.

Niisiis kui otsid perfektsust, peaksid betoonist tööpindadest loobuma. Kui sul pole aga rustikaalse välimuse vastu midagi, on betoon päris omanäoline valik. Siiski tuleks enne korralik uurimistöö teha, et pinda korralikult hooldada oskaks.