Fotod: koduomanikud leidsid pööningult hunniku meekärge ja suure mesilaskoloonia

FOTO: Ecclesiastical / SWNS.com / SCANPIX

Inglismaal Leicestershires eemaldati maja pööningult suur kogus meekärge, mis tasapisi läbi lae valguma hakkas, vahendab BBC.

Mesilased ei tee kärge vaid selleks ette nähtud mesitarudesse. Näiteks oli suure kärje ja tuhandete mesilastega täidetud terve 18. sajandil ehitatud Inglise eramaja pööning.

Koduomanikud said mesilastele jälile seetõttu, et nende vannitoas oleva laelambi juurest hakkas läbi nõrguma magusat mett. Majaomanikud kutsusid kohale eksperdid, kes seejärel laest tüki lõikasid. Vaatepilt oli üsna õõvastav:

FOTO: Ecclesiastical / SWNS.com / SCANPIX

«Koduomanikud väitsid, et laest tilkus kleepuvat vedelikku ja majja tungis üha rohkem ja rohkem mesilasi,» rääkis maja kindlustuse esindaja. «Tavaliselt peame vanade majade puhul tegelema veekahjustustega, seekord hoopis suure hunniku kärjega.»

FOTO: Ecclesiastical / SWNS.com / SCANPIX

Briti Mesinike Liidu pressiesindaja sõnul oli pööningult leitud mesilaste koloonia väga arenenud ja suure tõenäosusega majas juba tükk aega tegutsenud. «Mõndadele mesilasliikidele meeldivad kõrged ja pimedad kohad,» lisas esindaja.

Kärg sai pööningult eemaldatud ja lagi parandatud. Kahjustuste parandamiseks kulunud summa ei ole veel kindlaks määratud.