5 olulist nüanssi, mida ei tohi vannitoa planeerimisel kahe silma vahele jätta

Vannituba.

FOTO: SCANPIX

Neid juhiseid ei tohiks vannitoa planeerimisel või renoveerimisel kindlasti unustada. Viska kiire pilk peale ja veendu, et sinu vannitoas oleksid kõik tingimused täidetud.

Tõhus ventilatsioonisüsteem

See aspekt on eriti oluline vannitoa puhul, mis on sisse seatud ka pesuruumina või kus juhtuvad olema lihtsalt suured peegelpinnad. Kui ruumis ei ole tagatud piisavalt hea ventilatsioon, võib veeaur kondenseeruda põrandaplaadile ning ajapikku plaadid n-ö vormist välja viia. Ka hallitus on niiviisi lihtne tekkima.

Aken vannitoas võib küll olukorda leevendada, ent kõige perspektiivikam on muretseda siiski kvaliteetne ventilaator, mille abil niiskus välja ajada.

Ukse asetus

Kuigi uste asetusele tuleb tähelepanu pöörata igas eluruumis, on see eriti tähtis vannitubade puhul. Ukse ja ukse hingede paigaldamisel arvesta kindlasti WC-poti asukohaga, et vältida hilisemaid äpardusi vannitoas.

Põrandaplaatide korrektne paigutus

Plaatide panemine on justkui omaette täppisteadus. Et see sul aga sujuvamalt edeneks, oleks mõttekas esmalt veidi eeltööd teha ja põrandale abijooned valmis joonistada. Alusta plaatide paigaldamist alati ruumi keskosast, liikudes järjest edasi seinte suunas. Plaatimistööd planeeri nii, et sul oleks alati võimalus ilma plaatidele astumata ruumist väljuda.

Valgusfaktor

Ilmselt teed kõiki ilutoiminguid vannitoas. Alustades hommikuse meigiga ja lõpetades kulmude kitkumisega õhtul enne väljaminekut. Planeeri vannitoa valgustus nii, et saaksid soovi korral valgust vastavalt vajadusele reguleerida.

Hoiustamisruum

Vannituba planeerides ei saa mitte vaiki olla hoiuruumi suhtes. Vähim, mis sa teha saad, on eraldada veidi ruumi saunarätikute ja hügieenivahendite tarbeks. Isegi kui saad endale lubada veidi ruumi tarbeesemete hoiustamiseks, pea siiski meeles, et vannituba on su pühamu ning mida organiseeritum see on, seda parem. Vannitoas on iga sentimeeter elulise tähtsusega!

Allikas: insideout.com