Nädalapäev, mil on kõige suurem tõenäosus oma kinnisvara müüdud saada

Kinnisvaraturg on heitlik.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Kinnisvara müümisel esineb nii tõuse kui ka mõõnu. Veebilehe idealhome.co.uk näitel selgitame aga välja, millisel päeval nädalast on sul statistiliselt kõige suurem tõenäosus oma kinnisvaraobjekt müüdud saada.

Kinnisvaraturg on heitlik. Teatud Eesti maakondades on see kindlasti väiksem ja vähematraktiivne kui teistes. Lisaks on ka teada fakt, et mõnedel aastaaegadel kinnisvaramüük lihtsalt edeneb paremini kui muidu. Pühade perioodil on kinnisvaraturg näiteks võrdlemisi tagasihoidlik, see-eest suvisel hooajal joostakse teinekord lausa üksteise võidu, et ihaldatud kinnisvaraobjekt endale näpata.

Inglismaal läbiviidud uuringust selgus aga nädalapäev, millal on kõige suurem lootus ja tõenäosus oma kinnisvaraobjekt müüdud saada. Teoorias peaks selleks päevaks olema reede. Käesoleval aastal on nimelt üle poole Inglismaa kinnisvaratehingutest sõlmitud reedesel päeval.

Kõige vähem müügitehinguid sõlmitakse aga üllataval kombel nii laupäeval kui pühapäeval. Neist viimane olevat uuringute järgi päevaks, mil kinnisvarahind eriti lakke tõuseb. 

Nii et, kui oled müümas oma kinnisvara, ole eriti valvas reedese päeva suhtes. Ehk mängib saatus sulle juba täna õiged kaardid kätte.