Ettevaatust: hooletult paigutatud elektrita jõuluehted tekitasid kodus kummalise põlengu

FOTO: VidaPress

Oleme juba kirjutanud elektriga jõulukaunistuste ohutust kasutamisest, kuid ettevaatlik tuleb olla ka teiste ehetega, et asi ei lõppeks nii nagu ühel perekonnal hiljuti juhtus.

Britt Alex Wozny õppis hiljuti omal nahal, kuidas jõulukaunistusi välja sättida ei tohi. Ta oli lumekuuli jõuluehtena paigutanud aknalauale, kuhu paistis päevasel ajal päike. Päike kuumutas, kuul toimis suurendusklaasina ja süütas kardinad, vahenadb Daily Mail.

Õnneks oli 26aastane Alex õnnetuse toimumise hetkel kodus ja reageeris kohe, kui suitsuandurid märku andsid, et midagi on valesti. Ta tuvastas põlengukoha ja nägi, et kardinad on juba tuld võtnud. Mees tõmbas need paljaste kätega kardinapuult maha ja viis õue enne, kui need jõudsid süüdata sealsamas lähedal oleva jõulukuuse. Kui kuusk süttinud oleks, poleks tulekahjut olnud enam nii lihtne peatada.

Alex sai tulekahju kustutamisel kergemaid põletushaavu kätele ja jalgadele, kuid õnneks ei midagi tõsist. 

Alexi isa Paul, kes õnnetuse ajal kodus ei viibinud, ütleb, et Alexil läks põlengukoha tuvastamisega mitu hetke aega, sest ta kontrollis järjest kõiki tube. «Ei taha mõeldagi, mis oleks võinud juhtuda, kui ta poleks nii kiiresti reageerinud. Kindlasti oleksime kaotanud kõik jõulukingid, mis kuuse all ootavad. Võimalik aga, et ka kogu kodu,» sõnab Paul.

Ta ütleb, et poleks kunagi selle peale tulnud, et aknalauale paigutatud lumekuul ta maja põlema võib panna. «Selles kohas see ehe tulevikus kindlasti olema ei hakka,» kinnitab ta.

Kentis toimunud põleng pole ainus samalaadne viimasel ajal. Väljakutsele reageerinud tuletõrjujate sõnul tuli neil alles nädal varem likvideerida sarnane põleng, mis sai ka alguse aknalaual olnud klaasist jõulukaunistusest.

Seega lisaks elektriseadmete kasutamise ohutusele tuleb kodu jõuludeks ehtimisel mõelda ka sellele, et valesse kohta paigutatud ehted suurendusklaasina toimides põlengut ei tekitaks. 

Vaata pilte põlengu tagajärgedest SIIN.