R, 30.10.2020

Noore ema kogemus: veefiltriga tolmuimejat kõlbab mustade nõudega ühte patta panna küll

dishwasher with clean dishes and blue light

FOTO: Nils Weymann/PantherMedia / Nils Weymann

Ashley Poskin ei ole sedalaadi inimene, kes erinevaid seadmeid soetades kohe nende kasutusjuhendite kallale asub. Hoopis vastupidi - Poskin pistis nina käsiraamatute vahele alles viimases hädas, vahendab apartmenttherapy.com.

Ameeriklanna Ashley Poskin ei teinud kunagi kasutusjuhenditest väljagi. Noor ema pöördus instruktsioonide poole alati viimasel minutil - kas seadme katkimineku korral või puhtalt eelaimusest, et miski pole enam korras.

Oma veefiltriga tolmuimeja kasutusjuhendit viimaks lugedes otsustas naine aga etteantud juhistest kõrvale põigata ning talitada ikka omasoodu. Tolmuimeja kasutusjuhendi järgi oli nimelt keelatud tolmuimejat nõudepesumasinas pesta. «Sama nõuavad ilmselt paljude teistegi tootjate kasutusjuhendid,» märkis Poskin.

Naine otsustas tootja soovitusi ignoreerida ning ise veidi kodutööd teha. Poskin tegi tervele internetile ringi peale, et veenduda seadme puhastamisvõimalustes ning tarbijate tagasisides. Olles internetis jagatud nõuannetes ja metoodikas veendunud, pistiski naine oma aastaid puhastamata tolmuimeja kogumisanuma lõpuks nõudepesumasinasse. Poskin alandas veetemperatuuri ning hoidis igaks juhuks ka pesumasina töötsüklil silma peal.

Kolme minuti möödudes oli kogumisanum peaaegu puhas, kuue minuti järel nägi see Poskini sõnul sama hästi kui uus välja. Tolmuimeja filtrite, toru ja otsiku puhastamiseks kasutas naine aga veidi sooja vett ja vaid paari tilka pesuvahendit.

Poskin ei väida justkui oleks tema teguviis ainuõige lahendus kõikidele koduperenaistele, küll aga julgustab naine inimesi uurima ja oma mugavustsoonist välja astuma.