L, 26.09.2020

Fotod: Tallinna südalinnas taastatakse vana väärikas puumaja

FOTO: juurdeveo14.ee

Tallinnas Kitseküla asumis Juurdeveo tänaval saab uue hingamise 25 korteriga ajalooline puitmaja. 

1912. aastast pärinev Juurdeveo 14 maja ehitati algselt spetsiaalselt üürimajaks. Rekonstrueerimisel taastatakse maja algne funktsioon ja luuakse funktsionaalsed korterid, mis sobivad nii koduks kui ka investeeringuks.

Maja eripäraks on läbi kahe korruse paiknevad väikekorterid suuruses 18-44 ruutmeetrit. Enamik kortereid on kahetoalised, mida täiendavad kolm kolmetoalist ja üks ühetoaline korter. Rekonstrueerimisel kasutatakse ajastutruid materjale ja siseviimistluslahendusi, säilitades võimalikult palju algseid elemente.

FOTO: juurdeveo14.ee

FOTO: juurdeveo14.ee

Käesoleva aasta vältel rekonstrueeritakse ka kogu Juurdeveo tänav, muutes piirkonna mugavaks elukeskkonnaks ja hästi läbitavaks nii jalakäijatele kui ka autoga liiklejatele.

«Kitseküla asum on kinnisvaraturul tänu kiirele ühendusele kesklinnaga kõrgelt hinnatud. Oleme uhked, et saame taastada ajalooga maja kunagise hiilguse ja jääda truuks selle algsele funktsioonile üürimajana. Maja rekonstrueerimisel pöörame rõhku nutikatele planeeringutele, vastupidavatele siseviimistlusmaterjalidele ja kaugloetavatele arvestitele, et nii maja tulevaste elanike kui ka üüriinvestorite elu võimalikult mugavaks muuta,» ütleb Maido Lüiste, Matson Kinnisvara tegevjuht.

FOTO: juurdeveo14.ee

FOTO: juurdeveo14.ee

Vaata rohkem SIIT