Neli nõuannet, kuidas kodu renoveerides kindlasti eelarves püsida

Remondieelarvet koostades arvesta sisse ka sisustus.

FOTO: pixabay.com

Kodu renoveerima asudes on eelarve koostamine üsna raske osa, kuid veel raskem sellest kinni pidamine. Kuidas üle rahalise piiri minemist vältida?

Oluline, nagu selgub portaali Freshome koostatud nimekirjast, on kõva distsipliin ja hea planeerimisoskus.

Ole realistlik

Juba eelarvet koostades püüa olla realistlik. Tee eeltöö ja veendu, et tehtavad tööd saavad kindlasti kirja pandud summaga tehtud. Pigem olgu iga töö peale arvestatud pisut rohkem kui liiga vähe raha- ja ajakulu. 

Ole täpne

Kui saad hinnapäringute peale väga erineva hinnaklassi pakkumisi, peitub põhjus tõenäoliselt selles, et lähteandmed on umbmäärased: sa pole täpselt paika pannud, mida soovid. 

Eelarvet koostades on oluline olla väga täpne, nii remonditööd kui sisustamise osa peab olema detailideni paika pandud ja läbi mõeldud, näiteks kasutatavad materjalid.

Jää endale kindlaks

Kindlasti tekib tööde käigus mitmel puhul kiusatus projekti midagi lisada või vahetada esialgu planeeritud lahendused kallimate vastu. 

Püüa seda mitte teha. Sellised muudatused tähendavad, et eelarve läheb kindla peale lõhki ja kõigeks raha ei jätku.

Samuti kaob kontroll selle üle, palju siis lõpuks raha kulub. 

Et selliseid vigu ei juhtuks, tulebki tähelepanu pöörata eelmisele punktile: kõik tuleb enne kinnitamist väga täpselt läbi mõelda.

Valmistu ootamatusteks

Iga remondi käigus esineb ootamatuid kulutusi, millega ette arvestada ei osata. Ole selleks valmis: arvesta juba algusest peale eelarvet koostades ka selliste väljaminekutega. 

Profiehitajad soovitavad nendeks kuludeks lisada lõplikule eelarvele umbes 15-20 protsenti, siis võid olla üsna kindel, et kõigeks vajalikuks on raha olemas.