Pärnusse kerkib 40-aastase vaheaja järel terve uus elamurajoon

Kortermaja Valgre elurajoonis.

FOTO: Valgre Residence

Pärnusse ehitatakse üle 40 aasta taas uus elamurajoon, mis saab nimeks Valgre.

Suurettevõtjate Jaan Pillesaare ning Peter Ingmani osalusega ettevõte Valgre Residence alustas Pärnu rannarajoonis kuni 300 korteriga Valgre elamuehitusprojektiga, mis on esimene uue tervikliku elurajooni ehitus Pärnus pärast pikka vaheaega.

Tegemist on esimese täiesti uue korterelamute rajooniga Pärnus pärast Mai rajooni ning Pärnu taasiseseisvumisjärgse aja suurima investeeringuga elamuarendusse, ütleb arendaja Valgre Residence’i juhataja Ivo Kasak.

Valgre elamurajooni investeeringumaht on kokku 24 miljonit eurot. Investorid on praeguseks projekti rahastanud ligi 4 miljoni euroga, millest 600 000 eurot on paigutatud kahe uue tänava – Viire ja Tiiru väljaehitamisse ja vajalike trasside rajamisse.

Projekti eestvedaja Ivo Kasaku sõnul saab Valgre elurajooni valmimisega korda üks kaua kasutuseta seisnud mereäärne ala Pärnus. «Tegu on läbimõeldud ja tervikliku lahendusega, mis on suurepärane elukoht pärnakatele. Nii praegustele kui tulevastele,» sõnas ta. 

FOTO: Valgre Residence

Uue elurajooni plaan on küpsenud pikalt. Isegi nimekonkurss viidi läbi juba 2007. aastal pärast detailplaneeringu kehtestamist.

Valgre elamurajoon rajatakse Pärnu rannarajooni, Strand Hotellist Mai elamurajooni poole jäävale seni hoonestamata 21 000 ruutmeetri suurusele alale mere äärde. Elamurajooni on planeeritud viis seitsme- kuni üheksakorruselist kortermaja kogupinnaga 21 000 ruutmeetrit, kus hakkavad paiknema kuni 300 korterit.

Elamurajooni esimese seitsmekorruselise kortermaja projekti autoriteks on Hanno Grossschmidt ja Tomomi Hayashi HG Arhitektuuribüroost, kes pälvisid hiljuti Kultuurkapitali arhitektuuri aastapreemia Eesti Rahva Muusemi hoone eest. 

Valgre rajooni esimest maja ehitab Vilcon Ehituse OÜ, millel varasema kogemusena on ette näidata kümneid korterelamuid Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning hotelle ja ärihooneid üle Eesti. Projekti müügitegevuse juhtimisega tegeleb Kinnisvaraekspert Pärnu OÜ.

Elurajooni arendab Valgre Residence OÜ. Ettevõte omandas kinnistud 2017. aastal ja on täna alustanud esimese seitsmekorruselise maja ehitust Tiiru tänaval. 

Valgre elurajooni rajamise investorid ja osanikud on Jaan Pillesaare investeerimisettevõte JPF Valdus, Peeter Ingmani investeerimisfirma Ingman Baltic Sea Finance ning Ivo Kasaku ettevõte Texover.

«Tegemist on nii majanduslikult mõistliku kui ka lihtsalt huvitava ja ilusa projektiga. Pärnu tähtsus tulevikus kasvab. Ja kuna ma igapäevaselt tegelen globaalse tarkvaraäriga, siis on kena, kui mõni projekt on tehtud ka algusest lõpuni siin Eestis, Eesti inimeste jaoks. Üks selline on Kakumäe sadam, teine nüüd Pärnu rannajoonel,» kommenteeris oma panustamist Valgre projekti üks omanikke Jaan Pillesaar. 

Peter Ingmani sõnul tuli Valgre projekti investeerimise otsus pärast põhjalikku kaalumist. «Oleme mitmetest Tallinna turule suunatud kinnisvaraprojektidest ära öelnud, kuid Valgre rajooni puhul klappis kõik alates asukohast, kontseptsioonist ja meeskonnast kuni elurajooni mastaabi ning arhitektuurilise lahenduseni ja sestap otsustasin Eesti ja Pärnu fännina kaasa lüüa,» selgitas ta.