P, 27.09.2020

Fotod: vaata, millises villas elab vene miljonär

FOTO: dezeen.com

Moskva lähistel sai hiljuti valmis maailmakuulsa arhitekti projekteeritud ja miljonär Vladislav Doroninile kuuluv võimas villa, millesarnast maailmas rohkem ei leia.

Maailmakuulsa varalahkunud arhitekti Zaha Hadidi projekteeritud villa Moskva lähedal metsas on justkui kosmoselaev: teist sellise arhitektuuriga ehitist maailmast ilmselt ei leia, vahendab Dezeen.

Pärast pikka ehitusprotsessi on villa lõpuks täielikult valmis. Maja igas mõttes kõige silmapaistvam osa on kõrgel katusekorrusel asuv magamistuba, mis kõrgub üle puulatvade. Võib vaid ettekujutada, millised vaated sealt avanevad.

FOTO: dezeen.com

22 meetri kõrguse maja puhul on kasutatud kahte põhimaterjali: klaasi ja betooni. 

Doronin ise on ühes videointervjuus kirjeldanud koostööd Hadidiga. «Ütlesin talle, et tahan hommikul ärgata ja taevast näha. Tahan, et poleks ühtegi naabrit, ainult puud. Ta küsis, et kas sa saad aru, et selle soovi täitmiseks pead sa olema ülalpool puid? Ja joonistas visandi salvrätile. Mulle meeldis, mida ma nägin, ja nii sai see maja alguse,» rääkis Doronin.

Maja on kolmekorruseline, alumisel korrusel on ühiskasutatavad ruumid, teisel korrusel on külaliste ja laste magamistoad. Kolmandal eelpoolkirjeldatud sviit.

FOTO: dezeen.com

Vaata rohkem SIIT.