Elamiskõlbmatu maja läks kaubaks enam kui miljoniga

Разрушенный дом. Иллюстративный снимок.

FOTO: Caro / Andreas Teich / Caro / Andreas Teich

Pole saladus, et kinnisvara hinna määramisel mängib suurt rolli asukoht. Vahel isegi nii suurt, et sellest pole lugugi, kui elamu on elamiskõlbmatu.

Nii vahetas äsja omanikku Californias Fremontis asuv maja, mille kallal tuleb enne väga kaua vaeva näha, kui see elamiskõlblikus saab. Tõenäoliselt on arukam see üldse maha lammutada ja uus ehitada. Kuid sellest hoolimata müüdi maja ulmelise summaga: ligikaudu 1,2 miljoni euroga, vahendab Fox News.

Kusjuures: maja eest küsiti esialgu 200 000 eurot vähem, aga pakkumise pärast läks nii suureks rebimiseks, et lõplik hind kerkis tublisti üle müüja soovitud summa.

Kolme magamistoaga maja uued omanikud ei kavatsegi maja renoveerima hakata: see võetakse maha ja asemele kerkib keskkonnasõbralik lahendus.

«Ostjad ei soovinud maja isegi näha. Nad tulid, heitsid krundile pilgu peale, leidsid, et see sobib neile, ja tegime tehingu,» räägib objekti müütanud maakler Larry Gallegos.

Kohalike kinnisvaraekspertide sõnul pole objekti müügihinnas midagi imekspandavat. «See on suurepärane näide sellest, kuidas asukoht määrab hinna,» ütleb maakler David Stark.

Vaata fotosid majast SIIT!