Sajandivanune tööstushoone Tallinnas saab talve eel uue võimsa kuue

Sügisel valmiv Erwini maja.

FOTO: FISK Kinnisvara

Tallinna ühes olulisemas sõlmpunktis Pärnu maantee ääres asuvas ajaloolises Lutheri kvartalis valmivad peagi trendikad loft-tüüpi elu- ja äripinnad. 

Lutheri kvartali Luterma tööstushoones on Erwini maja, kus töö tegemine on olnud kõrgelt hinnas sadakond aastat ning paekiviseinad on näinud elu juba enne esimest Eesti Vabariigi aega. Maja ajalugu ja erilist industriaalset keskkonda rõhutavad veelgi hoone trepikojad, ajaloolised vaheuksed ja paekivist trepid ning kõrged laed, mis on kuni pea nelja meetri kõrgused.

Tööstushoone ruumidest kujundatakse väikesed stuudiolaadsed elu- ja äriotstarbega pinnad, mis on mõeldud inimesele, kes peab lugu heast ühistranspordi ühendusest, hindab linnakeskuse lähedust ning soovib elada kaasaegses mugavust pakkuvas madalate küttekuludega majas.

«Loftid koguvad maailma suurlinnades üha enam populaarsust, ja seda ka Tallinnas. Nüüd on suurepärane võimalus urbanistlikku elustiili armastaval inimesel soetada endale loft kas isiklikuks kasutamiseks, majutusteenuse pakkumiseks või ka büroo pidamiseks aegumatu väärtusega Lutheri kvartali renoveeritud tööstushoones, mis asub pealegi kesklinnas,» rääkis loftide müüja Fisk Kinnisvara juhataja Jarno Kaupmees.

Hetkel on pooleli maja teise korruse renoveerimistööd. Paljunäinud paekiviseinad taastatakse ja puhastatakse, uued seinad viimistletakse valge värviga, kohtparandatud laed puhastatakse ja võimalusel säilitatakse algupärasel kujul. Pinnad viimistletakse sisekujundaja väljatöötatud pakettide alusel ja on valmis sisse kolimiseks juba septembrikuus.

Erwini majale on iseloomulik:

  • renoveeritud pinnad vanas tööstushoones
  • loft-tüüpi pinnalahendused
  • kõrged laed, kuni 3,9 m
  • pinnad sobivad nii isiklikuks kasutamiseks, majutusteenuse pakkumiseks kui ka bürooks.
  • üürikorterite opereerimisteenus.

Eluruumid valmivad tänavu septemberis, rohkem infot Erwini maja pindade kohta leiab projekti kodulehelt.