Ära lange pettuse ohvriks: ehitajate salapraktikad viivad renoveerimistööde hinna lakke

Pilt on illustreeriv.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Ehitustöölistel on samuti omad pahed ja puudused, mille ainsaks eesmärgiks on pimesilmsete klientide arvelt lisakopikas taskusse pista.

Kodu renoveerima hakates või jätkuehitust planeerides tuleb igal koduomanikul põhjalik kodutöö ära teha. Sulidest ehitajad tunnevad sinisilmse koduomaniku juba kaugelt ära. Kui endal kogemus ja arusaam puudub, tuleb õppida teiste vigadest ning hoida silmad-kõrvad lahti kahe kõige levinuma petuskeemi osas.

Pealemääritud lisatööd

Enne ehitustööliste palkamist peab olema paika pandud kindel visioon ja remonditööde maht. Kui palgatud ehitaja käib välja plaani ehitustöid laiendada, võib sellest selgesõnaliselt loobuda, vahendab domain.com.au. Esialgsest ehitusplaanist ei maksa ka kõige osavama veenmise korral loobuda.

Taevaskõrged hinnad

Ehitajad võivad oma pettusega ka nii kaugele minna, et krutivad materjalide, viimistlusvahendite ja muu taolise hinnad lausa taevasse. Kogenematu renoveerija või esimest korda maja ehitav inimene ei pruugi hindadega kursis olla, mistõttu tuleb ehitajailt alati arveid ja tšekke küsida.