Proovi järele: vähetuntud nipp võib säästa vaipade kloppimise vaevast

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Shutterstock

Vaipade puhastus ja hooldus on vaiba kloppimispuu puudumisel paras peavalu – õnneks on üks väärt moodus, mida saab ka tubastes tingimustes rakendada.

Vaipade regulaarne puhastamine pikendab nende eluiga ning algupärast väljanägemist. Iganädalane puhastamine tolmuimejaga on oluline iga vaipkatte puhul. Seda ka juhul, kui vaip otseselt must ja määrdunud ei paista. Lisaks iganädalasele tolmuimejaga puhastamisele vajavad vaibad vähemalt üks-kaks korda aastas süvapuhastust.

Mustus nimelt kinnitub lisaks vaiba pindmisele kihile ka vaiba aluskihti ning kiududesse, jäädes inimsilmale esialgu märkamata. Kui aga vaiba süvapuhastust piisavalt kaua edasi lükata, võib kiududes pesitseva tolmu eemaldamine üsna kontimurdvaks tegevuseks kujuneda. Kui vaiba kloppimise võimalus puudub, tasub rakendada mitmeastmelist tolmu imemise metoodit, vahendab apartmenttherapy.com.

Selleks toimi järgmiselt:

  • puhasta vaip tolmuimejaga tavapärasel viisil
  • seejärel pööra vaip ümber ning puhasta ka vaiba pahupool;
  • pööra pool vaibast taas ümber, et eemaldada põrandale valgunud tolm ja mustus;
  • korda eelnevat sammu teise poole vaibaga;
  • nüüd pööra vaip taas õiget pidi ning korda eelnevalt loetletud samme kuni vaiba pööramisel enam mustust ei eritu.

Vaiba pahupoolt puhastades imab tolmuimeja osa mustusest küll endasse, ent surub samaaegselt ka osa sellest välja. Vaiba mõlemat poolt vaheldumisi puhastades eemalduvad lisaks lahtisele mustusele ja tolmule ka kiududesse ladestunud osakesed.