Tallinna Botaanikaaed kutsub eksootilisi orhideesid imetlema

Orhideepäevad Tallinna Botaanikaaias 1.—10. märtsini

FOTO: Tallinna botaanikaaed.

1.-10. märtsini toimub Tallinna Botaanikaaias aastatepikkuse traditsiooniga orhideenäitus, kus saab imetleda haruldasi lilleliike ning küsida nõu kogemustega asjatundjatelt.

1. – 10. märtsini pakub Tallinna Botaanikaed külastajatele suurepärast võimalust muuta tavaline talvepäev põnevaks seikluseks orhideede võluvas maailmas.

Kevadine orhideenäitus Tallinna Botaanikaaias on saanud oodatud sündmuseks lillesõprade, eriti aga orhideehuviliste seas. Vaatamata väljas valitsevale talvele elavad eksootilised orhideed oma kevadises õiterohkuses.

«Eksootilised orhideed pole siiski vaid kättesaamatud imetlusobjektid. Vaatamata nende eksootilisusele on troopilistest orhideedest saanud tänapäeval ühed armastatumad toalilled, tuleb vaid teada, kuidas nendega käituda,» rääkis näituse kuraator Eevi Siibak. Selleks, et kooselu orhideedega kujuneks meeldivaks ja valmistaks rõõmu mõlemale poolele, tuleb tema sõnul leida paljude poodides pakutavate taimede seast just see õige ja tema eest hästi hoolitseda.

Külastajatel on võimalik kahel näituse nädalavahetusel, 1.-3. märtsil ja 8.-10. märtsil, põnevaid orhideesid muuseas ka kaasa osta ning küsida nõuandeid kogenud spetsialistidelt. Lisaks eksootilistele orhideedele saab orhideepäevade ajal palmimajas näha Eesti Orhideekaitse Klubi fotonäitust Eesti looduslikest orhideedest.

Näitus on avatud botaanikaaia kasvuhoonetes esmaspäevast pühapäevani kell 11.00-16.00. Sissepääs tavahinnaga.