P, 27.09.2020

Inimesed teevad pesuaine masinasse lisamisel tihti ühe suure vea

FOTO: Shutterstock

Kuigi sa tõenäoliselt arvad, et oskad pesu pesta nagu professionaal, selgub, et suur osa inimestest teeb pesu pesemisel ühe suure vea. 

Koduportaal Good Housekeeping kirjutab nimelt, et enamik pesumasina kasutajatest ei oska pesuainet õigesti doseerida. Seda pannakse kas liiga vähe või liiga palju, rohkem kiputakse sellega siiski liialdama kui koonerdama.

Puhastusekspert Carolyn Forte ütleb, et pesuvahendi õigesti doseerimiseks tuleb lihtsalt võtta mõni hetk ja teha endale selgeks, missugune pesukogus missugust hulka pesuainet vajab, samuti tuleb tähelepanu pöörata pesu määrdumisastmele. Paljud seda aga ei tee, selle asemel lihtsalt oletatakse. 

«Pole vahet, kas kasutada liiga palju või liiga vähe vahendit, halb on see igatpidi. Liiga suur hulk pesuvahendit tähendab, et see jääb kangasse ja riided ei tundu puhtad,» ütleb Forte.

Seepärast tasub pesuaine doseerimise kunst endale korralikult selgeks teha: võta arvesse pesu kogust ja määrdumise astet ning vaata seejärel pesuaine tootja pakendilt, kui palju pesuainet pesukorrale lisama pead.