P, 20.09.2020

Haruldane nipp, mis triikimise sada korda lihtsamaks muudab

FOTO: Shutterstock

Kuigi paljud väldivad tänapäeval triikimist tervikuna, leidub siiski esemeid, mida triikimiseta sirgeks ei saa. Õnneks aitab üks nipp siinkohal selleks kuluvad vaeva kõvasti vähendada.

Selleks ei lähe vaja mitte midagi muud kui lehte hõbepaberit. 

Veebis ringleb mitmel pool soovitusi kasutada seda abivahendina triikimisel, kui eesmärgiks on saavutada kortsuvabad riided. Seda soovitavad näiteks news.com.au koduportaali toimetajad ja meie ka: proovisime järele.

Sul ei tule teha muud, kui panna triigitava eseme alumisele poolele leht hõbepaberit. Eriti hea on, kui paned selle triikimislaua katte alla, siis püsib paber kindlalt paigal. Seejärel pane lauale triigitav ese ja asu tööle. 

Nipp seisneb selles, et hõbepaber soojeneb väga kiiresti ja kergesti ning muudab triigitava eseme triikimise tänu sellele eriti lihtsaks. Kortsud lähevad kangast välja palju kergemini ja triikrauale tuleb avaldada palju vähem survet. 

Sobib eriti hästi näiteks pesus või kuivatis väga kortsu läinud esemete triikimiseks, aga ka juhul, kui selleks tööks on lihtsalt väga vähe aega - näiteks kodust väljumise eel triiksärgi triikimiseks.