Pereema supernipp, mis kulub ära igale toalillede kasvatajale

FOTO: Shutterstock

Ühel pereemal on jagada suurepärane nipp kõigile neile, kel palju toalilli ja aeg-ajalt juhtub, et need kuivama kipuvad. Selle tõhusa meetodiga saab kõik lilled ellu äratada.

Kui lill on longu vajunud, soovitatakse see tavaliselt kohe vette uputada ja sel moel vajalik niiskustase taastada. Tõde on aga, et alati ei pruugi see aidata. Selleks, et kindla peale välja minna, tulekski abiks võtta üks väga nutikas nipp.

«Lase vanni pisut sooja vett ja puista sinna pisut, nii umbes peotäis magneesiumsulfaati. Pista lilled vette ja lase lehed dušiga üle, et need tolmust puhastada ja taime veelgi värskendada,» juhendab inimesi Facebookis üks Austraalia pereema.

Magneesiumsulfaat aitab taimel klorofülli toota, soe vesi aga turgutab taime ja aitab samal ajal tappa võimalikke taime piinavaid kahjureid. 

Kindlasti on abi ka tavapärasest vette uputamisest, aga teatud juhtudel ei pruugi see enam piisav olla. Siis ongi hea lisaks kasutada ka pisut magneesiumsulfaati. Kui taim on väga kuivanud, võib selle sedasi ka üle öö ligunema jätta.