Kas teadsid: tohutult menukat kallist kriidivärvi saab kodus ka ise valmistada

FOTO: Shutterstock

Kriidivärv on juba mitu aastat inimesi hullutanud: sellega on äärmiselt lihtne mööblitükke üle võõbata, eeltöid sisuliselt pole vaja teha. Poevärvid on aga kallivõitu. Õnneks saab kriidivärvi ka ise valmistada.

Retsepte, mille järgi kriidivärvi valmistada, ringleb veebis mitmeid, kuid väidetavalt on vaid üks neist väga lollikindel. Samas on selles ka kõige vähem koostisosi, mis teeb asja eriti toredaks.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tami • Paint Me Twice (@paintmetwice) on

Vaja läheb: 

  • kaks osa värvi
  • üks osa kaltsiumkarbonaati

Blogi Salvage And Inspiration autor Denise kirjutab, et seda värvi on äärmiselt lihtne kokku segada, kaltsium seguneb värviga suurepäraselt. Tulemusel on kõige originaalilähedasem konsistents ja katvus ning kuivamisjärgselt on lõpptulemus kõige rohkem poes müüdava kriidivärvi moodi. 

Ainsa miinusena retsepti juures toob Denise välja tõsiasja, et pulbrikujul on kaltsiumkarbonaati kohati väga raske leida - tema sai selle lõpuks kohalikust apteegist, aga sealtki eritellimuse kaudu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chloe ? Maisies House (@maisieshouse) on

Kui tahad katsetada teisi Denise´i proovitud retsepte, vaata SIIA.  Need on reastatud halvimast parimani, kusjuures kõige kehvem on soodasisaldusega värvi retsept.