T, 29.09.2020

Esimene üle-eestiline vanade akende fookuspäev võtab luubi alla puitakende olulisuse

Vanade akende fookuspäev innustab hooldama ja taastama väärikaid aknaid.

FOTO: Shutterstock

24. mail toimub esimene üle-eestiline päev «Vaata vana akent!», mille eesmärk on tutvustada väärikate puitakende hooldamise ja taastamise võimalusi. 

Rootsi eeskujust innustust saanud vanade akende fookuspäev toob ühe nädalavahetuse jooksul huvilisteni teadmisi puitakendest, nende muutumisest ajas ja kasulikkusest hoonetele. 24.–26. maini toimuvad mitmel pool Eesti maakonnakeskustes teabepäevad ja praktilised õpitoad.

Reedel, 24. mail kogunetakse loenguid kuulama ja tehakse huvipakkuvate objektide juurde ringkäike. Laupäeval ja pühapäeval järgnevad soovijatele praktiliste tegevuste töötoad, kus jagatakse näpunäiteid ning omandatakse meistrite juhendamisel kasulikke võtteid.

Lisaks toimuvad mitmetes raamatukogudes vastava erialakirjanduse väljapanekud ja joonistuste- või fotonäitused.

Vanade akende taastamise teemat püütakse fookuses hoida kogu käesoleva aasta jooksul, et teadvustada, et õige hooldamise korral kestavad puitaknad kaunitena läbi aastakümnete. 

Erinevates Eestimaa paikades toimuvate loengute, ringkäikude ja õpitubade kohta leiab infot Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskuse ajaveebist ja Facebooki lehelt Vaata vana akent.