Fotod ja video: üle Eesti liigub ränk rahehoog, mis paneb aiapidajaid ahastama
Täiendatud kell 19.44! Saada fotosid rahe hävitustööst!

Град.

FOTO: Erakogu

Üle Eesti liigub täna korralik rahehoog, mis paneb ahastama aiapidajaid, kes muretsevad nii tarbeaia kui ilutaimede pärast, mis sellisele ilmastikunähtusele vastu ei pruugi pidada.

Facebookis Aiaelu-nimelises grupis jagab üks kasutaja fotosid ja videot rahest, mis tema koduaiast üle käis. Sarnasest rahest raporteerivad ka teised aiaomanikud ja valdav on suur mure aiasaaduste ja ilutaimede pärast, mis ei pruugi sellisele marule vastu pidada. 

Riigi Ilmateenistus andis juba täna hommikul hoiatuse et täna sajab mitmel pool äikesevihma. «Sadu on kohati tugev ning pole välistatud rahe. Äikesepilvede all on tugevamaid tuulepuhanguid,» seisab väljasaadetud hoiatuses.

Kel võimalik, need võiksid õrnemad taimed millegagi katta ja suvelilled varju viia, et rahe ja tormituul taimedele viga ei saaks teha. Mõistlik oleks sulgeda ka kasvuhooned ja kontrollida, et aias poleks kergemaid lahtisi esemeid, mida tuul lennutada saab. 

Ka teel Virtsu on märgatud korralikku sajupilve ja selle tulemust: 

Sajupilv teel Virtsu.

FOTO: Erakogu

Rahesaju tagajärg.

FOTO: Erakogu

Saaremaa Leisi vabatahtlik päästekomando jagas oma sotsiaalmeedias postitust, milles ilmastikuolude tõttu oli üks kaubik ümberkukkunud. «Oleme liikluses väga ettevaatlikud praeguste heitlike ilmaoludega (hoovihm, rahe vms), vajadusel jääda seisma võimalikult tee ääres ja lülitada sisse ohutuled. Õnnetuses keegi viga ei saanud.»

Kui sul on fotosid rahest või selle tehtud hävitustööst, jaga neid meiega SIITKAUDU või aadressil kodu@postimees.ee .