Neid köögivilju saad suurepäraselt kodus ise kasvatada

FOTO: pexels.com

Aiapidamisega saab edukalt tegeleda ka kodus, kasvatades taimi aknalaual või rõdu peal. Millised köögiviljad sobivad siis kõige paremini kodus kasvatamiseks?

1. Sibul

Sibul sobib väga hästi erinevate roogade maitsestamiseks. Samuti sobib sibul algajale aednikule väga hästi, sest nad on kergesti hooldatavad ja ei vaja nii palju päikesevalgust kui teised köögiviljad

2. Redis

Redis sobib siseruumides kasvatamiseks väga hästi. Redised ei vaja intensiivset päikesevalgust, kuid see eest vajavad nad sügavat kasti, et kasvatada sibulaid.

3. Erinevad ürdid ja maitsetaimed

Ürdid ja maitsetaimed on tõenäoliselt kõige levinumad aiasaadused, mida kodus kasvatatakse. Ainult talvisel ajal tuleks silmas pidada seda, et nad liiga aknalähedal ei oleks, sest külm õhk võib tekitada liigset niiskust.

4. Kartulid

Kartulit on hea kasvatada erinevates istutuskottides, kuid silmas tuleb pidada seda, et nad vajavad palju valgust ja palju ruumi, sest nad kasvavad üsna suureks.

5. Tomatid

Tomateid on hea kasvatada algul siseruumides ja siis viia taimed välja, kui on piisavalt soe. Tomatid vajavad päevas 8-10 tundi päikesevalgust, vajadusel võib paigaldada ka spetsiaalsed soojuslambid.

6. Maasikad

Maasikaid on hea kasvatada kastides, kuid ka neil on vaja saada kasvamiseks palju päikesevalgust.