K, 14.04.2021
Viking

Tasub investeerida: Koplis hakkavad kinnisvarahinnad lähiajal tublisti kerkima

Kopli uute kortermajade nurgakivi panek.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

1Partner Kinnisvara küsitles Eesti suuremate kinnisvarabüroode eksperte, kellest üle poole prognoosib, et Tallinna linnaosadest hakkavad kõige tõenäolisemalt hinnad kerkima Koplis.

Seitsme kinnisvarabüroo ekspertidest prognoosis 74 protsenti, et elukinnisvara hinnad tänavu Tallinnas üldiselt tõusevad. Koplis näeb kinnisvara hindade tõusu tervelt 62 protsenti vastanutest. Peale Kopli ootab 39 protsenti vastanutest hinnatõusu Lasnamäel ning 33 protsenti Mustamäel. 

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on hinnatõusu oodata seal, kus käib aktiivsem arendamine. «Esiteks näitavad ehituskraanad ära trendikad piirkonnad. Uute majade kerkimine tõstab ka teiste lähikonna hoonete hinda ning piirkonna üldist statistilist hinnakeskmist,» rääkis Vahter.

Vahteri sõnul peab kaks kolmandikku küsitluses osalenud kinnisvarafirmade töötajatest praegust Tallinna kinnisvaraarenduste arvu optimaalseks.

Eksperdid ei näe erilist hinnakasvu lähiajal Nõmmel, Pirital, vanalinnas ja veidi üllatuslikult ka Kalamajas. Vastupidi – 74 protsenti vastanutest nimetas Kalamaja Tallinna kõige ülehinnatumaks piirkonnaks. 41 protsenti pidas vanalinna hindasid liiga kalliks.

«Omamoodi fenomenid on nii-öelda vanad linnaosad Pirita ja Nõmme, mis hoiavad teistest stabiilsemat hinda. See tähendab, et viimase majanduslanguse ajal ei toimunud seal teiste linnaosadega samaväärset kukkumist, aga ka tõusud on tagasihoidlikumad,» selgitas Vahter.

Tänavu mais läbiviidud küsitluses osales 39 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Pindi, Arco Vara, Domus, Kinnisvaraekspert, Ober-Haus ja Uus Maa.