Suur ja levinud viga, mida isegi maaklerid oma kodu ostes tegema kipuvad

FOTO: Shutterstock

Kokkuvõttes oleme kõik inimesed ja kui asi puudutab koduostmisprotsessi, eksivad ühes punktis isegi maaklerid, kes peaksid küll olema peensusteni kursis, kuidas end sellest professionaalselt läbi närida.

Nimelt ole sa maakler või tavainimene, on üks punkt, kus kõik kipuvad kodu ostes alt minema: see on liigne kiindumine, vahendab Apartment Therapy.

On suur õnn, kui leiad selle õige kodu, kus tunned kohe ära, et see ongi SEE. Tavaliselt haarab inimesi siis palavikuline soov teha kõik endast olenev, et konkreetne elamine kindlasti ostetud saaks, mistõttu nad muutuvad kergesti manipuleeritavaks ja on tihtipeale nõus ka tingimustega, mida nad kainelt kalkuleerides vastu ei võtaks.

Seetõttu soovitab maakler Christopher Arienti koduostjatel alati võimalusel end väljavalitud kodust siiski seni emotsionaalselt distantseerida, kuni kõik tehingud on tehtud ja paberid allkirjastatud.

Arienti ütleb, et tema ise oli üks neist, kes ei suutnud kainelt mõelda, kui selle õige kodu ühel hetkel leidnud oli. Ta oli valmis nahast välja pugema, et unistuste kodu endale saada - see on täiesti inimlik. Aga just omadest kogemustest lähtuvalt soovitab ta tungivalt mõistus peas hoida või kui tead, et ise seda ei suuda, otsida endale appi keegi, kes suudaks kainelt kalkuleerida ja mitte kaasa minna näiteks liiga kõrge hinna või muude kummaliste tingimustega.