Nipid, kuidas hoida valge diivan endiselt valgena

FOTO: pexels.com

Valget värvi diivani hooldamine võib olla päris suur peavalu, sest me ju soovime, et diivan ei muutuks kollakaks. Siin on sulle mõned nipid, kuidas valget diivanit hooldada võiksid.

Kuidas käia ümber plekkidega?

Kõige tähtsam, mida meeles pidada on see, et pleki eemaldamisega tuleks hakata tegelema koheselt, sest kaua viivitades on plekki raskem kätte saada. Valge diivani puhul soovitatakse plekke eemaldada näiteks nõudepesuseebi ja veelahusega. Samuti võib pleki eemaldamiseks kasutada ka valgendit, kuid siis tuleks veenduda, et see sobib ka sinu diivani kangaga. Kui kasutad liigselt kemikaale, siis ajapikku võib hakata ka diivani värvus muutuma. Loomulikult võib alati pöörduda ka professionaalide poole, kui te pole oma valikutes eriti kindlad. 

Puhasta diivanit regulaarselt

Kindlasti ära muuda diivanit enda toidulauaks, söö ikka söögilaua taga, mitte diivanil. Kangast diivani puhul tuleks seda puhastada iganädalaselt, nahast diivanit tuleks puhastada paar korda kuus. Regulaarse tolmuimeja ja lapiga pühkimise kõrval tuleks diivanile aeg-ajalt ka sügavam puhastus teha. Nii püsib ka diivani eluiga. Kui sul peaks majapidamises ka lemmikloomi olema, siis peaksid diivanit muidugi veel sagedamini puhastama.