N, 24.09.2020

Eesti pere prügikastist alguse saanud põleng kustutas end sisuliselt ise

FOTO: PZU Kindlustus

Imekaunis puitvillas juhtus omapärane õnnetus, kus köögi prügikastis süttinud tulekahju end sisuliselt ise kustutas. Samas oli põlengu tekitatud kahju ikkagi märkimisväärne: kraanikausi, mööbli, tehnika ja kolmekorruselise korteri siseviimistluse taastamine läheb kindlustuse esialgsel hinnangul maksma üle 40 tuhande euro.

Pole lõpuni kindel, millest täpselt tulekahju alguse sai, kuid kõige tõenäolisemalt põhjustas selle prügikasti visatud rasvane lapp. «Ehituseks ette nähtud õlisegudega oskavad inimesed hoolsalt ringi käia, kuid palju vähem mõeldakse sellele, et ka toiduõli on tegelikult tuleohtlik. Ka antud juhul tundub kõige tõenäolisem, et põleng sai alguse just õlisest lapist, millega oli kõigepealt gaasipliiti puhastatud ning siis prügikasti visatud,» ütles PZU varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

FOTO: PZU kindlustus

Peatselt  sulatas süttinud prügikast segistiga ühendatud veetorud, millest lekkima hakanud vesi tulekahju kustutas, kuid enne seda jõudis tuli omajagu kahju tekitada. «Loomulikult sai tugevalt kannatada köögimööbel ja tehnika, aga lisaks sellele on kahjustatud siseviimistlus nii elutoas kui ka köögis, kuid tahm on levinud ka kolmekorruselise korteri teiste ruumide seintele ja põrandatele,» ütles Habakukk, kelle sõnul jõudis segistist välja pursanud vesi läbi vahelae ka keldrisse.

PZU kindlustuseksperdid rõhutavad, et kuigi inimesed teavad, et näiteks põranda ja mööbliõlid tuleb hoida eraldi, siis ei tasu hooletult ümber käia ka toiduõliga. «Oleme ju kõik näinud, kuidas on võimalik grilli süüdata, kasutades selleks tavalist toiduõli – sellele tasuks kindlasti mõelda ka koduses köögis toimetades, sest toiduõli on samamoodi tuleohtlik,» hoiatab Habakukk.