Tallinna piirile kerkib järgmise aasta sügiseks enam kui 100 uut kodu

Tiskreoja elurajoon.

FOTO: Invego

Harku vald väljastas ehitusload ambitsioonika Tiskreoja elurajooni esimesele etapile, mille järel alustas NOBE tänasest ehitustöid enam kui 100 uue kodu rajamiseks Tallinna piirile Rannamõisa tee äärde.

Esimeses etapis valmivad PIN Arhitektide poolt projekteeritud elurajooni ridaelamud ja neli kortermaja ning mängu- ja spordiväljakud. «Trasside rajamine on täies hoos ja tänasest algab ka reaalne hoonete ehitus,» selgitas arendust vedava Invego juht Kristjan-Thor Vähi.

Kokku rajatakse Tiskreoja elurajooni 400 moodsat kodu, mis paistavad silma oma läbimõeldud hoonete ja maastikuplaneeringuga. Kõigis B-energiaklassiga korterelamutes on lift, kõrged maast laeni aknad, korterite vahel täiendav heliisolatsioon, panipaigad ning pea kõigil kodudel on rõdud või terrassid. 

Kõik hooned liidetakse kergliiklusteede võrgustikuga. Rajatakse kilomeetri jagu terviseradasid ning majadevaheline park, mille ühes otsas on piknikualad, teises rulapark, mänguväljakud ja sportimisalad kõigile vanustele. Elurajoonis valmivad co-working ruumid, oma kodupood ja -kohvik.

Esimesed Tiskreoja hooned valmivad järgmise aasta sügiseks.