Lõuna-Eesti pärl: Elva valla metsade vahel ootab uhke Tootsi talu uut pererahvast

Elutuba

FOTO: KV.EE

Tartumaa metsade vahel ootab uut pererahvast võimas talukompleks. 2007. aastal ulatusliku uuenduskuuri läbinud Tootsi talu on ideaalseks koduks neile, kes tahavad linnakärast põgeneda.

Talukompleks on 2007. aastal läbinud täieliku uuenduskuuri. Nelja hoonega krundi kogupindalaks on 191 000 ruutmeetrit. Kahekorruselise eluhoone kasutatav pindala on 180 ruutmeetrit.

Elutuba

FOTO: KV.EE

Eluhoone esimesel korrusel asub köök, vannituba, üks magamistuba ja elutuba. Teiselt korruselt leiavad uued omanikud magamistoad.

Renoveerimistööde käigus on välja vahetatud kogu elektrijuhtmestik, uksed, aknad ja põrandad. Lisaks soojustati elumaja välisseinad ja taastati hoone vundament. Siseviimistlusel on kasutatud linaõliga immutatud palke, mis annavad tervele elamisele unikaalse ja sooja väljanägemise.

Elutuba

FOTO: KV.EE

Talukompleksi juurde kuuluv saunamaja läbis 2007. aastal ulatuslikud renoveerimistööd, mille käigus vahetati juhtmestik, ehitati uus korsten ja soojamüür. Leiliruumis vahetati vana keris uue vastu 2014. aastal.

Köök

FOTO: KV.EE

Kompleksi juurde kuuluv majandushoone jaguneb kolmeks osaks – kanaliga garaaž, puidutöökoda ja kelder. Renoveerimistööde käigus vahetati välja hoone elektrijuhtmestik. Suure kinnistu juurde kuulub ka laudahoone ja ait. 

Esik

FOTO: KV.EE

Talu ülalpidamiskulud on üpris madalad. Uued omanikud võivad arvestada talvisel ajal 100-120 euro suuruse elektriarvega, suvel aga 50-70 euro suuruse arvega. Küttepuid kulub talve jooksul keskmiselt 15-20 ruumi. 

Vannituba

FOTO: KV.EE

Tootsi talu asub Hellenurme aleviku vahetus läheduses, kus asub väike pood ja imeilus mõisakompleks. Talu jääb Tartus 35 kilomeetri kaugusele ning Elva linnast 10 kilomeetri kaugusele. 

Tootsi talu

FOTO: KV.EE

Hetkel tuleb uutel omanikel talukompleksi eest välja käia 210 000 eurot.

Müügikuulutusega saab lähemalt tutvuda kinnisvaraportaalis KV.ee.