Videoblogi: fotograaf Ken ja filmitudeng Nele ehitavad metsavahi sõidukist ratastel elamist, et koduselt ringi reisida
Teine osa: veepaagid, uste hinged ja sulgurid

Nele ja Ken.

FOTO: Erakogu

Vabakutseline fotograaf Ken ja dokumentaalfilmi üliõpilane Nele soetasid neli aastat tagasi Soome metsavahi sõiduki, et oma vaba aega ja puhkusi sisustada teistmoodi reiside ja matkadega, ilma lennupileti ja hotellibroneeringuta.

«Bussi köögi ehitamine jätkub. Olen maal enamasti üksi ja hakkan juba harjuma rahuliku keskkonna elutempo ja olemusega. Vaikuse keskel olen tähele panema hakanud, et tegelikult olen ümbritsetud igasuguste teiste väikeste tegelastega – lindude ja putukatega.

Märkasin, et ei tunnegi puudust raadiost või muusikast. Looduse helid on ise heaks seltsiks. Nokitsen enamasti alates hommikul kümnest kuni valgust jätkub.

Üks suur erinevus koduse köögiga on see, et sõidukis peavad köök ja sealsed tarvikud pidama vastu  vibratsioonile, mis tuleb nii mootorist kui ka erinevatel pinnastel sõites. Peab arvestama, et pidurdamisel, kiirendamisel, kurvides ja kallakutel jääksid asjad oma kohale. Oluline osa on materjalide valikul – need peavad olema vastupidavad ja kerged.

Iga väike detail lisab bussile kaalu juurde ja liigne raskus võib hakata mõjutama mitmeid tegureid. Näiteks esimesena tunneb seda kiirendamis- ja pidurdusteekonna pikenemisel. Detailide kirjeldused ja nimed leiate Youtube-i video all olevast tekstist,» kirjutab Ken.

Keni ja Nele tegemistega on võimalik end kursis hoida Ken Oja YouTube'i kanali kaudu.

Kodukaamera videoblogi uus osa on vaatamiseks YouTube'is pühapäeviti kell 9 ning Kodustiili portaalis 9.30.

Meeleolukat vaatamist!