PILDID ⟩ Pättidest ehitajad petsid vanapaarilt välja hiigelsumma ja korraldasid nende kodus täieliku hävitustöö

Petturitest ehitajate lõksu sattunud vanapaari kodus korraldati täielik hävitustöö.

FOTO: SWNS/SWNS/Scanpix

Vanapaari kodus 2017. aastal täieliku hävitustöö korraldanud P&T Property Services Limited juhile Thomas William Penfold'ile ja tema alluvale Glenn Steel'ile määrati eelmisel nädalal vanglakaristus. Ettevõte üritas vanapaari Londonis asuva majas läbiviidavate ebavajalike ehitustööde eest 300 000 naela (330 000 eurot) välja petta.

Kohutav õudusunenägu algas vanapaari jaoks 2017. aasta septembris, kui nende kodu külastas ettevõtte esindaja, kes tutvustas end nimega Paul, vahendab dailymail.co.uk. Mees väitis end esindavat ettevõtet, mis viis vanapaari aias paar aastat tagasi läbi uuenduskuuri. Nüüd väitis Paul, et vanapaari maja on väga halvas seisus ja vajab hädasti kapitaalremonti. Koduomanikud nõustusid ja maksid ettevõttele 20 250 naela (22 300 eurot).

Esimesel tööpäeval lammutati vanapaari elutoa sein. Arsti visiidilt naasnud paar sai šoki, kuna nemad selle jaoks luba ei olnud andnud. Kuid ettevõtte juhi Penfoldi sõnul lagunes sein iseeneslikult. 

Petturitest ehitajate lõksu sattunud vanapaari kodus korraldati täielik hävitustöö.

FOTO: SWNS/SWNS/Scanpix

Seejärel väitsid ehitajad, et hoone katusealune on väga kehvas seisus ja katus vajab viivitamatult väljavahetamist. Ettevõte küsis vanapaarilt katuse vahetamise eest 300 000 naela, kuid langetasid hinna 270 000 naela peale. Petturehitajate poolt lõks sattunud paaril ei jäänud muud üle, kui ettevõtte pakkumisega nõustuda. 

Petuskeem hakkas lahti rulluma, kui paar tegi ettevõte kontole 75 800 naela suuruse ülekande. Pangas kahtlusi äratanud ülekanne külmutati ja pank teavitas sellest ametivõime. Politsei võttis ühendust ehitusjärelevalvega ning sealt hakkas tõde lahti kooruma. 

Vanapaari koju kohale saadetud ehitusjärelevalve amet leidis, et elutoa vahesein oli asjatult lammutatud ning maja katus ei vaja väljavahetamist. Ameti sõnul tekitas ehitusettevõte paari kodus asjatult struktuurseid kahjustusi ning tööde eest ei oleks ettevõte pidanud küsima rohkem kui 90 000 naela.

Petturitest ehitajate lõksu sattunud vanapaari kodus korraldati täielik hävitustöö.

FOTO: SWNS/SWNS/Scanpix

Paaril õnnestus 20 250 naela üle kantud rahast tagasi saada, kuid ülejäänud summa oli juba ettevõtte kontolt välja võetud. 

Kohtu ette astunud P&T Property Services Limited juhile Thomas William Penfoldi süüdistati pettuses ja rahapesus. Mehele määrati seitsme aasta pikkune vabadusekaotus. Glenn Steel'ile määrati kolmekümne kuu pikkune vangistus. Ennast Paulina tutvustanud ettevõtte esindajat ei õnnestunud ametivõimudel tuvastada. Vanapaari kodus korraldatud hävitustööde parandamiseks lähevad ettevõtte varad likvideerimisele.