Kodumaistel mööblitootjatel ja -disaineritel on avanenud lihtne võimalus välisturgudele laieneda

Kätlin Kaljuvee looming.

FOTO: Peeter Langovits

Tervikliku kodu ja kontorite sisustuslahendusteenust pakkuv ettevõte OCCO laieneb Hollandi turule ning käivitab innovaatilise platvormi, mis pakub kodumaistele mööblitootjatele ning sisekujundajatele võimaluse laieneda välisturgudele.

Terviklikku sisustuslahendusteenust pakkuv OCCO on kiiresti kasvav ettevõte, kelle lähiaastate eesmärgiks on oma teenuste digitaliseerimine ning esmalt Hollandi turule ja siis juba laiemalt välisturgudele laienemine. 

«Hollandi turg on Eesti omast 17 korda suurem ning lisaks kolivad Brexiti tagajärjel paljud suured ettevõtted oma kontorid just sinna üle. Samuti on Hollandi elanikud vastuvõtlikumad innovatsioonidele ja valmis katsetama uusi teenuseid. Eesti disainerite ja mööblitootjate jaoks pakub oluliselt suurem turg rohkem võimalusi ja väljakutseid teha midagi uut ja huvitavat,» selgitas laienemist ettevõtte juhatuse liige Ander Sõõrumaa.

Suvel käivitab OCCO platvormi, mis võimaldab Eesti mööblitootjatel ning sisekujundajatel ja -arhitektidel oma tooteid ja teenuseid müüa välisturgudele ning sellega oma kliendibaasi ja käivet kasvatada.

«OCCO platvormiga liitunud mööblitootjad saavad oma tooteid müüa suurtele turgudele, ilma et neil oleks isiklik ekspordiplaan, sest kauba paigaldab ja tarnib OCCO,» ütles Sõõrumaa. Tootjatel on platvormiga liitumiseks teinegi põhjus.

«Välisturgudele laienemine ei ole väikestele tootjatele lihtne ning jalga ukse vahele saada on keeruline. Kuna meie disainerid pakuvad klientidele sisustuse terviklahendusi, siis platvormi kaudu on tootjatel lihtsam projektidesse pääseda ja müüki kasvatada,» lisas Sõõrumaa.

Platvorm lihtsustab ja pakub rohkem töövõimalusi ka kohalikele sisekujundajatele ja -arhitektidele. Platvormi kaudu saavad nad teha rahvusvahelisi töid ilma pideva reisimiseta. Praeguses olukorras, kus reisimine on väga keeruline ja piirangutel puudub tähtaeg, on see hea võimalus oma tööpõldu laiendada ja leida uusi kliente.