E, 21.09.2020

Maakler: korterite üürihinnad on langenud paarkümmend protsenti

Pilt on illustratiivne.

FOTO: Shutterstock

1Partner Kinnisvara üüripindade konsultandi Helen Shanki sõnul antakse praegu palju kortereid 20-30 protsenti soodsamalt üürile kui enne eriolukorda.

Helen Shanki kinnitusel on peamine põhjus üldine ebakindlus ning suur hulk korraga üüriturule jõudnud kortereid.

«Näiteks lisandusid Airbnb korterid ja paljud üliõpilased andsid oma pinnad ära,» rääkis Shank.

Erinevalt müügist toimub üüriturul tegelikult senisest märksa aktiivsem tegevus. «Ostusoovist on vähemalt ajutiselt saanud üürihuvi, sest paljud ei julge osta, mõnele ei anna pank laenu jne,» selgitas Shank ja lisas, et üürimaakleritel on praegu väga palju tööd.

«Üürnikud küsivad päris tihti, kuidas oma olemasolevad lepingud odavamaks muuta. Hinnalangetust küsivad peamiselt need üürnikud, kes seni tasusid maksimumi, näiteks kahetoalise kesklinna korteri eest 700-800 eurot. Samuti on rohkem pihta saanud vanalinna ja väikeste ühetoaliste korterite hinnad. Pikaajaliste rentnike ja mõistliku hinnaga üürijate poolt päris sellist survet pole,» tähendas Shank.

Näited viimase kuu tehingutest:

  • 1000 eurost üürihinda langetati 700 eurole
  • 650 eurost üürihindda langetati 450 eurole,
  • 550 eurost üürihinda langetati 400 eurole
  • 360 eurost üürihinda langetati 250 eurole

«Soovitan üürileandjal vähemalt ajutiselt järeleandmisi teha, sest kui elanik välja kolib, siis uuelt niikuinii enam vana hinda ei saa ning vahepeal seisab pind tühjalt. Pigem lepitakse hinnalangetus kokku lühemaks ajaks, näiteks kolmeks kuuks, et see siis perioodi möödudes uuesti üle vaadata,» soovitas Shank.

Kinnisvarakonsultandi sõnul on praegu võimalik korter unistuste hinnaga üürida. Ühes seni Airbnb jaoks hoitud Kalamaja kortermajas läksid tema sõnul kolmetoalised kaubaks 420 euroga kuus ning huvi oli väga suur.

«Veidi üllatavalt ongi kasvanud üürihuvi suurte, kolmetoalist korterite ning langenud väikeste ühetoaliste osas. Suurtes elavad paljud need, kes vastu kevadet oma senise korteri maha müüsid ning ei riski praegu uut osta,» märkis maakler.