N, 15.04.2021
Viking
Sisuturundus

Küta nutikalt, säästa raha!

FOTO: Kliimaseade OÜ

Oma kodule säästlikku küttelahendust otsivad inimesed ei kaalu enam, kas soojuspump või mõni muu lahendus, sest viimaste aastate kogemused on näidanud, et soojuspumbad töötavad kõikjal Põhjamaades äärmiselt efektiivselt, säästes nii energiat kui ka raha. Pigem huvitab inimest nüüd, millise pumba peaks ta valima lähtudes oma maja või korteri konfiguratsioonist.

Kui maja juures on piisavalt maad maasoojuspumba kollektori torustiku paigaldamiseks, siis tuleks kaaluda nutika inverterkompressoriga maasoojuspumba paigaldamist, mis võib vähendada küttekulusid kuni 80%. Kui aga vaba maapinda napib, siis pakuvad korralikku kokkuhoidu õhk-vesi-soojuspumbad, mis ammutavad soojust välisõhust ning suunavad selle vesiküttesüsteemi (radiaator- või põrandaküte). 

Näiteks Rootsi firma Nibe Energy Systems on valmistanud õhk-vesi-soojuspumba NIBE F2120, mille sesoonne soojustegur (SCOP) ületab 5,0 piiri. See tähendab, et 1 kWh elektrienergia kasutamisel annab see soojuspump üle 5 kWh soojusenergiat. Antud soojuspumba eriomaduseks on veel, et isegi kui väljas on -25 °C, ulatub selle soojuspumba küttevee pealevoolutemperatuur ikka veel kuni +63 kraadini. Nibe õhk-vesi-soojuspumpa saab kasutada ka vanade majade keskküttesüsteemides, mida on siiani köetud kas õli, gaasi, puidu, kivisöe või elektriga.

FOTO: Kliimaseade OÜ

NIBE F2120 on mõeldud ühendamiseks sisemooduliga NIBE VVM või juhtmooduliga NIBE SMO. Erineva võimsusega sisemoodulid võimaldavad valida sobiliku suurusega soojaveeboileri ning juhtida vaevata kogu süsteemi ka distantsilt. Kuumadel suvepäevadel võimaldab NIBE F2120 ka lisaseadmete kasutamisel jahutust.

Paralleelselt rootslastega on uue põlvkonna õhk-vesi-soojuspumbade loomisel suurt edu saavutanud ka Jaapani päritolu Mitsubishi Electric, kelle Suurbritannia vabrikus toodetud Ecodan D seadmed kasutavad unikaalset Zubadan küttetehnoloogiat, mis tagab soojuspumba efektiivse töö ka pakasega -28 °C. Seejuures püsib pumba küttevõimsus muutmatuna kuni temperatuurini -15 °C, mistõttu kasutab soojuspump oluliselt vähem sisendenergiat (elektrit) kui tavalised soojuspumbad. Kasutusele on võetud ka ülimalt energiatõhus ja keskkonnasõbralik külmaaine R32.

FOTO: Kliimaseade OÜ

FOTO: Kliimaseade OÜ

Ecodan D seeria tootevalikus on erineva suuruse ja võimsusega mooduleid, sh ülimalt kompaktseid süsteemilahendusi, mis võimaldavad seadmeid paigutada ka väikestesse ruumidesse.

FOTO: Kliimaseade OÜ

Tänapäevased õhk-vesi-soojuspumbad on varustatud kaugjuhtimise süsteemidega, mis võimaldavad jälgida ja juhtida soojuspumpa interneti teel kõikjalt nutitelefoni, tahvel- või sülearvutiga. Vajadusel saab soojuspumpa ühendada ka lisakütteseadmega, nt õli-, gaasi-, pelleti- või muu katlaga.

Nii Nibel kui ka Mitsubishi Electricul on Eestis volitatud maaletooja ja hulgimüüja Kliimaseade OÜ, kes omab laialdast edasimüüjate ja paigaldajate võrgustikku. Meie poolt volitatud edasimüüjad hindavad Teie majapidamise küttevajadust ja kalkuleerivad, kui suurt säästu võiks soojuspump Teile kütmisel anda. Valides NIBE või Mitsubishi Electricu soojuspumba võite kindel olla, et olete soetanud oma kodule kvaliteetse ja vastupidava kütteseadme pikkadeks aastateks.