FOTO: Kliimaseade OÜ

Kallinev energia on pannud majaomanikke üha rohkem vaatama ülimalt säästlike maasoojuspumpade poole, seda nii uusehitiste puhul kui ka olemasolevate küttesüsteemide uuendamisel. Aga millist maasoojuspumpa valida?

INVERTERKOMPRESSORIGA MAASOOJUSPUMP SÄÄSTAB VEELGI ROHKEM

Kui teil on piisavalt suur krunt maakollektori torustiku paigaldamiseks, siis tasub kindlasti otsustada maasoojuspumba kasuks, sest kaasaegne inverterkompressoriga maasoojuspump vähendab küttekulusid kuni 80%.

Kui tavapärane ON-OFF kompressor lülitab kütte sisse siis, kui ruumi temperatuur alaneb teatud piirini ja välja siis, kui etteantud temperatuur on saavutatud, siis inverterkompressor reguleerib küttesüsteemi võimsust sujuvalt vastavalt maja tegelikule küttevajadusele, andes lisakokkuhoidu vähemasti 10%. Näiteks Põhja-Euroopa turuliidri, Rootsi firma NIBE Energy Systemsi uudsete ja nutikate soojuspumpade S1155 ja S1255 sesoonne kasutegur SCOP ulatub tänu inverterkompressori kasutamisele isegi meie külmas kliimas tasemeni 5,5. See tähendab, et 1 kWh elektrienergia kasutamisel annab see soojuspump üle 5 kWh soojusenergiat.

SOBIVAD KA VANADE KÜTTESÜSTEEMIDEGA ÜHENDAMISEKS

NIBE uusi soojuspumpasid on võimalik kasutada ka vanade majade keskküttesüsteemides, mille kütteallikaks on õli-, gaasi- või tahkeküttekatel. Soojuspump ühendatakse radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga. S1255 veeboiler mahutab 180 liitrit, aga suurema sooja vee vajaduse korral saab mudelile S1155 lisada veelgi mahukama veeboileri.

FOTO: Kliimaseade OÜ

NUTIKAS SOOJUSPUMP, MIDA ON ÜLIMALT LIHTNE KASUTADA

NIBE soojuspumpa on ülimalt lihtne kasutada, sest kasutusjuhised ja vajalik info kuvatakse eestikeelsena suurele värvilisele puutetundlikule ekraanile, kusjuures ainsa tootjana on NIBE sisestanud oma soojuspumba juhtpaneeli nii põhjalikud eestikeelsed kasutusjuhised, et soojuspumpa saab juhtida ka eraldiseisvat kasutusjuhendit vaatamata. Uudne kaugjuhtimise rakendus myUplink võimaldab soojuspumpa jälgida ja juhtida interneti vahendusel. NIBE S-seeria maasoojuspump on püsivalt ühendatud Wi-Fi võrku, tänu millele saab seda igal ajahetkel juhtida, kas puutetundliku ekraaniga ruumimooduli või nutiseadme kaudu. Püsiv Wi-Fi ühendus tagab, et seade saab kätte kõik tarkvarauuendused, ilma et kasutaja peaks selle üle pead vaevama.

FOTO: Kliimaseade OÜ

NIBE soojuspumpadel on Eestis volitatud maaletooja ja hulgimüüja Kliimaseade OÜ, kes omab laialdast edasimüüjate ja paigaldajate võrgustikku. Meie edasimüüjad kasutavad tootja poolt väljatöötatud projekteerimistarkvara, mis võimaldab valida majale sobiva soojuspumba, maakollektori pikkuse ja sooja tarbevee boileri suuruse ning arvutada välja ka kokkuhoidu võrreldes muu kütteliigiga, samuti aastast ekspluatatsioonikulu ja tasuvusaega. Valides NIBE soojuspumba, võite kindel olla, et olete soetanud oma kodule kvaliteetse ja vastupidava kütteseadme pikkadeks aastateks.